Informace o kapele

  

Foot Rail:

 

            Vzhledem k tomu, že kapel s názvem FUTRÁL je jako hub po dešti, vrátili jsme se k naší kolejničce na nohy (Foot Rail). Kde jinde byste tuto podivnost hledali, než u baru. Jako většinu členů kapely, kteří tu nechávají odpočinout svým nohám a zadnicím.

 

            Vznik kapely se datuje k roku 2002, na inzerát se sešli Pepa s Robertem, navštívili v Heřmanově Městci Jeníka Bělouška, který kontaktoval skvělého basistu Standu Hanzla. Tím vznikla první sestava: Robert Hrůza – banjo/zpěv, Pepa Lejsek – kytara/zpěv, Jan Běloušek – mandolína/zpěv, Standa Hanzl – basa/zpěv. Za Honzu občas zaskakuje šílený mandolinista Michal Horký (Modrá Kref, Freegrass, Modrá Nota, Apalucha), šílený hraním, ne povahou! pozn. aut.

           

            V roce 2005 dochází k radikálním změnám, rozloučili jsme se s Honzou a z rodinných důvodů, zanedlouho, odchází i Standa. Naštěstí pomocí kamarádů z kapely Wyrton je k nám dohozen mandolinista Michal Jankto. Vzniká sestava, bohužel bez basy: Robert Hrůza – banjo/zpěv, Pepa Lejsek – kytara/zpěv, Michal Jankto – mandolína/zpěv, za basou, jako hosté, se objevují – Martina Provazníková, Standa Hanzl, Lenka Voříšková.

           

            Píše se rok 2008, už to vypadá, že Lenka Voříšková se stane stálým členem, ale na poslední chvíli nám byla uloupena Svaťou Kotasem do jeho Bandu. Po náhodném setkání, které proběhne na letišti v Podhořanech, k nám přichází nejkrásnější člen kapely, basista Jirka Šimák. Kapela získává nový elán a oprašuje starý repertoár, ke kterému přidává i něco nového. Zakupuje vlastní aparát a začíná znovu aktivně vystupovat. To už jsme ale v roce 2009.

           

            Aby toho nebylo málo, seznamujeme se na konci roku 2009 s houslistou Davidem Šeflem a vychováváme si i vlastního hráče na dobro. Poslední, aktuální sestava je tedy: Robert Hrůza – banjo/zpěv, Pepa Lejsek – kytara/zpěv, Michal Jankto – mandolína/zpěv, Jirka Šimák – basa/zpěv, David Šefl – housle/zpěv, Jan Kouba – dobro.

 

        Protože, nikomu nebudeme bránit ve svém konání a abychom někoho nebrzdili, odcházi v roce 2011 houslista David Šefl, ale jinak v kapele zůstává vše při starém. Samozřejmě, že David s námi vystupuje, když může, ale to už jako host.

 

         Nastává rok 2013 a i my se loučíme s nadějným dobristou Janem Koubou, neboť je mu přednější folk před bluegrassem, což,  každý strůjcem svého štěstí. Jinak vše zůstává při starém a my se těšíme na natočení vlastního CD.

      

         Je rok 2014, a to již v lednu se nám daří překecat kamaráda a muzikanta Libora Hromádku aby s námi vystupoval jako host na dobro. Libor je velice nesmělý, ale myslím, že se brzy otrká a bude hrát jak z partesu. CD jsme natočit samozřejmě nestihly, díky neuplnosti kapely, ale na vše je čas. Takže sestava kapely stále stejná, jen host na dobro Libor Hromádka.

 

            Přichází konec roku 2014 (listopad) a my zjišťujeme, že nám basista nějak nestačí. V kapele nastává velká výměna názorů a nápadu. Ze všeho vyšel nápad, že nebudeme míti stálého basistu, dokud si vše nesedne jak má být. Jako host na basu přichází ze skupiny 4Rigtime Petr "Pípa"  Schejbal. A další novinka: po velkém žadonění se stává platným členem kapely dobrista Libor Hromádka. Jinak nic dalšího se v kapele nemění.

 

           Je tu rok 2016 a ze skvělého muzikanta a posluchače, předtím hosta, se stáva trvalý člen kapely. Řeč je o Petru "Pípovi"  Schejbalovi. Kapela tudíž vystupuje a nastupuje už v definitivním pořadí jak je viděna dva roky.