Mišákovy názory

Mišák se nám dal na polo-profesionálního výrobce hudebních nástrojů, skříní a výrobků ze dřeva :o)

Nečiní mu dělat problém i s dřevotřískou jen nahlédněte:

https://mishiron.iplace.cz/

 

Pozn. dotčeného: ano, je to pravda. Přesně podle pravidla začátečníka - "nejlepší metoda výuky na hudební nástroj je pořídit sobě kvalitní nástroj"! :) Nejlíp ten který sám postavím!! :)

Než si zcela podrobím pořízenou dřevní hmotu (jak se mi to daří či nedaří můžete průběžně sledovat na výše uvedených mishironích stránkách), zatím hraji na mandolinu Flatiron A5 Artist vyrobenou v roce 1994 panem Bruce Weberem.

Manufakturu Flatiron v Montaně koupila v roce 1988 firma Gibson, z Tennessee tam přesunula svou vlastní výrobu mandolin a v období 1988-2000 zde na stejné výrobní lince vyráběla nástroje obou značek. V roce 2000 přesunula výrobu zpět do Tennessee, pod obchodní značkou Flatiron už produkovala pouze levná banja. Pan Bruce Weber v současné době vyrábí mandoliny ve své vlastní manufaktuře - viz: webermandolins.com/

Co se týče strun, mám dobrou zkušenost se strunami GHS set A-270 nebo PF270,

 

které mi vydrží v průměru 1-2 měsíce. Používal jsem je už i na své předchozí mandolině A5 od Edy Krištůfka. 

Gibson Bill Monroe Signature:

 

jsou také kvalitní struny, vydržím s nimi cca 2 měsíce. 

Nejdéle mi vydrží Black Diamond:

I po 3 měsících se ještě dají použít na nějaké jamování, na vystoupení ale už motám raději nové. Jejich další předností je jejich cena. Prostě moje zatím nejoblíbenější struny.

K vyzkoušení jsem ještě dostal D'Addario a Jim Dunlop

 a 

zatím jsem je ale ještě nevyzkoušel - možná někdy na podzim. O zkušenosti se samozřejmě podělím.

Naopak po vyzkoušení nedoporučuji struny Dean Markley:

přestože se jedná o jak sám výrobce na zadní straně skromně tvrdí "propably the best strings of the world" pravděpodobně o nejlepší sruny na světě, sundal jsem je po týdnu a kousek, neboť se mi naprosto nepovedlo s nimi nástroj naladit - doteď nevím čím to bylo, ale s jinými strunami se mi to zatím nepřihodilo. 

Co se týče trsátek, poslední dobou se mi asi nejlíp hraje s Dunlop Ultex trsátkem 1.14:

poté co ohraji špičku je navyhazuji a měním si je s Pavlem Veiglem, který hraje na kytaru horními obloučky trsátek. Získám tak zcela netknuté špičky, no neberte to! :)